tekirdağ pamuk toplama, trakya pamuk toplama,

tekirdağ pamuk toplama, trakya pamuk toplama, karataş pamuk toplama, trakya karataş pamuk toplama,

trakya tekirdağ traktör
trakya tekirdağ traktör
 

Ekipmanlar

 

Biçerdöverler

Pamuk Toplama Makineleri

ekim makineleri mibzer

ilaçlama makineleri


yarış kabin tekirdağ trakya karataş

alpler pulluk tekirdağ trakya

trakya karataş müşteri hizmetleri

Pamuk Toplama Makineleri case ih pamuk toplama makinası trakya karataş
   
Geçmişe dayanan deneyim...

CASE IH, pamuk toplama makinaları ile ilgili çalışmalarına 1900’lü yılların başında başladı. CASE IH, 100 yılı aşkın süredir pamuk toplama makinaları üzerinde çalışıyor... 

40 yılı aşan denemeler ve araştırma-geliştirme çalışmaları sonucunda, 1943 yılında ticari anlamda ilk seri üretim pamuk toplama makinası (H-10-H) çiftçilerin hizmetine sunuldu. 

1943 yılı öncesindeki yaklaşık 40 yıllık araştırma-geliştirme ve deneme süreci boyunca, (H-10-H modeline dek) hep tek taraflı toplama sistemi üzerinde çalışıldı. 

1943 model H-10-H modelinden, günümüzün modern modern modellerine dek, tüm CASE IH pamuk toplama makinalarında, daima CASE IH patentli çift taraflı toplama sistemi kullanılmaktadır. 

Patentli toplama sistemi... 

Pamuk sıraları iki toplama tamburu arasına alınarak, pamuk çift taraftan sağlı-sollu olarak toplanır. Bu sistem, bitki üzerindeki her bir kozaya daha etkin erişim sağlar.

Patentli iğ-tambur tasarımı sayesinde iğlerin bitki içerisine daha derin nüfuz etmesi ve bitkiyi sağlı-sollu tamamen sarması sağlanır. Uzun kolon boyu sayesinde, yüksek verimli tarlalarda, yüksek boylu bitkilerin üzerindeki pamuk kolaylıkla toplanır. 

Bu özellik sayesinde, ağır koşullarda (verimin 400 kg’ın üzerinde olduğu yüksek verimli tarlalarda) bitki üzerinde pamuk bırakmaksızın ve ikinci geçişe ihtiyaç duyulmaksızın yüksek verimle toplama yapılır. 

Patentli iğler...

Her bir tamburda 12 iğ kolonu, her bir iğ kolonunda 18 iğ bulunur.
Dolayısıyla, her bir tamburda 216 iğ, her bir toplama ünitesinde 432 iğ bulunur.
Bu da pamuğun,
4 sıralı makinalarda 1728 iğ,
5 sıralı makinalarda 2160 iğ
6 sıralı makinalarda 2592 iğ tarafından toplandığı anlamına gelir.

Pamuk sıraları iki toplama tamburu arasına alınarak, pamuk çift taraftan sağlı-sollu olarak toplanır. Bu sistem, bitki üzerindeki her bir kozaya daha etkin erişim sağlar. 

Patentli çentik tasarımına sahip iğler, yüksek kalitede ve yüksek verimle toplama yapar. 
İğ üzerinde 14 çentik bulunur.
İğ ucundaki ilk 3 çentik 30° açıya sahiptir ve iğin koza içerisine elyafa zarar vermeksizin kolaylıkla girmesini ve pamuğun sıyırıcı (doffer) tarafından kolaylıkla iğ üzerinden sıyırılmasını sağlar. 
Geri kalan 11 çentik ise 45° lik açılarıyla, kozadaki pamuğun koparılmadan iğ üzerine alınmasını ve düşürülmeden sıyırıcılara kadar iletilmesini sağlar.Çalışma esnasında herhangi bir engelle karşılaşan iğ, eğilmeksizin kırılarak, birlikte çalıştığı sıyırıcıya ve fırçaya zarar vermez.

Sıyırıcılar...

CASE IH pamuk toplama makinalarında kullanılan patentli sıyırıcılar uzun ömürlü, beyaz renkli Dura-CleanTM malzemeden yapılmıştır. Sürtünme sonucunda ortaya çıkan mikroskobik parçacıklar tam yuvarlak, (küre şeklinde) olduklarından çırçırlanma sırasında elyaftan kolayca temizlenir.  Ayrıca beyaz renklerinden ötürü kirlilik yaratmazlar.

Tıkanma sensörleri...

Toplama ünitesi tıkanma sensörleri, hızlı ve doğru uyarılarla meydana gelen pamuk birikimlerini tıkanma oluşmadan önce, anında operatöre bildirir. Yanlış uyarılarla operatörü yanıltma riski yoktur. Sensörlerin bağlı olduğu performans monitörü, son derece sade yapıdadır ve kullanımı çok kolaydır.

Fırçalar...

CASE IH pamuk toplama makinalarının toplama ünitelerinde kullanılan fırçalar (nemlendirici yastıklar) ve fırça tutucular tek tek değiştirilebilir Fırça tutucular, yüksek dayanımlı plastikten imal edilmiştir ve darbe dayanımları 3 kat artırılmıştır. Fırça tutucular da tek tek değiştirilebilir özelliktedir.  

Esnek yapıları sayesinde, iğlere mükemmel uyum sağlayarak temizleme ve nemlendirme işlemlerini eksiksiz yerine getirir. Fırça kolonu dışarı doğru dönebilmekte, böylelikle bakım ve temizlik işlemlerinin çok daha hızlı ve kolay gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır. 

Güçlü Fan Debisi...

CASE IH 2022 2 sıralı pamuk toplama makinalarında 1 adet, CASE IH Cotton Express 420  / 620 pamuk toplama makinalarında  2 adet fan bulunur. Böylece güçlü vakum etkisi yaratılır. 
Her tambur  tarafından toplanan pamuk, ayrı ve yüksek debili hava akımı ile, tambur içinde çepelin büyük bir kısmından arındırılır. Böylece sepete daha temiz pamuk iletilmiş olur.

Tamburlara ayrı ayrı üflenen güçlü hava akışı, tamburların alt kısmında birleşir ve pamuğun sepete yüksek hızda, kayıpsız iletilmesini sağlar.

Hızlı ve Güvenli Boşaltma...

CASE IH pamuk toplama makinalarında, sepet dik durumda yükseltilerek boşaltılır. 
Ağırlık merkezinin ekseni değişmez, makina dengesi bozulmaz. 
Bu nedenle eğimli arazilerde bile devrilme riski olmaksızın boşaltma yapılır.
Boşaltma yüksekliği 2.8 m - 3.65 m arasında değiştirilebilir.
Bu sayede sepetteki pamuğu farklı yüksekliklerdeki römork ve kamyonlara boşaltmak mümkündür. 

Case IH Cotton Express 420 modeli 32,5 m³’lik kapasitesi ile yaklaşık olarak 3.856 kg alırken, Case IH 2022 model 2 sıralı model 20 m³’lük kapasitesi ile yaklaşık olarak 2.100-2.400 kg kapasiteye sahiptir.
Boşaltma devirme şeklinde değil, tabandaki elevatör ile yanal şekilde  yapıldığından boşaltmayı istenilen noktada durdurmak ve  diğer römorkta devam etmek mümkündür.
Sepetin dik konumda yükseltilerek boşaltılması, makina dengesini koruduğu gibi, makina şasisinde ve lastiklerde daha az gerilim oluşmasını sağlar.

Otomatik gresleme sistemi...

CASE IH Cotton Express 420 / 620 pamuk toplama makinalarında standart olarak bulunan otomatik gresleme sistemi ile, pamuk toplama makinasının periyodik olarak greslenmesi gereken noktalarına, otomatik olarak gres basılır. 
Sistem, ayarlanmış zaman periyodlarında, ayarlanmış süre boyunca (ayarlanmış miktarda) gres sevkeder. 
Gresleme sistemi içerisinde oluşması muhtemel bir tıkanıklığa karşı, sistem emniyet valfleri ile donatılmıştır.

Geniş ve Konforlu Kabin...

Case IH Cotton Express 420 / 620, sahip olduğu geniş ve konforlu kabin, iki kişi için tasarlanmıştır.Geniş görüş açısı, güçlü kliması ve olağanüstü ses ve titreşim izolasyonuyla operatörlere konforlu bir çalışma ortamı oluşturur.Operatör koltuğu havalı süspansiyon sistemine sahiptir ve “Operatör Varlık Sistemi” ile donatılmıştır. Bu emniyet sistemi, makina durur haldeyken, operatör koltuğunu terkettiği anda toplama ünitelerini durdurarak operatörü olası kaza risklerine karşı korur.

Tüm kumandalar, operatör koltuğunun sağ tarafındaki konsol üzerinde bulunur. Bu konsol koltuğa entegre olup koltukla birlikte ileri-geri hareket eder.Çok fonksiyonlu kumanda levyesi, üç kademeli el gazı, yağlama, nemlendirme, sıkıştırma, boşaltma sistemlerine ait kumandalar ve diğer tüm kontroller bu konsol üzerinde toplanmıştır. 

Kumanda konsolu üzerinde yer alan Hidrolik Kilit Anahtarı, pamuk toplama makinası yol konumunda iken toplama üniteleri ve sepet kontrollerinin hidrolik sistemlerini kiliter.
Böylelikle makina yol konumunda iken toplama üniteleri ile sepetin yanlışlıkla hareket ettirilmesi önlenmiş olur.
   
   


Tekirdağ / Merkez
Çınarlı Mah. Hayrabolu Cad.
No:88-90  Merkez / TEKİRDAĞ

0282 261 37 02-03
bilgi@trakyakaratas.com.tr

Lüleburgaz
İstiklal Caddesi Baysal Apt.
No:29/B  Lüleburgaz/KIRKLARELİ

0288 417 1064
bilgi@trakyakaratas.com.tr

Çatalca
Ferhat Paşa Mahallesi İstasyon
Cad. No:31  Çatalca / İSTANBUL

0212 789 15 73
bilgi@trakyakaratas.com.tr

Çorlu
yeni Sanayi Sitesi A-5 Blok
No:11-12  Çorlu / TEKİRDAĞ
0282 673 73 13
bilgi@trakyakaratas.com.tr
Malkara
Sanayi Sitesi 4.Blok No:1
Malkara / TEKİRDAĞ
0282 427 13 40
bilgi@trakyakaratas.com.tr

T T F  | Case İh | Başak Karataş | Traktör Yedek Parça                                                                                                                                         Site Haritası  | Trakya Karataş ® 2012 


web tasarım 59